Evden eve taşımacılık şirketi seçerken nelere dikkat edelim?

İnsanlar hayatları boyunca sık sık taşınmazlar, bu nedenle birçoğumuz bir nakliyatçı ilk defa karşılaşıyoruz. Sürekli alışveriş yaptığımız bakkal ya da manav hakkında daha fazla deneyim sahibiyiz. Ancak iş nakliyat olunca kısa zamanda doğru kararı vermek önem arz ediyor. Doğru verilmeyen kararlar maalesef ciddi pişmanlıkların oluşmasına zemin hazırlıyor. Taşınan eşyalar çok fazla zarar görebiliyor, kaybolabiliyor, daha kötüsünü aklımıza bile getirmek istemiyoruz.

Kaliteli Hizmeti Ucuza Alma İhtimalinizin Fazla Olmadığını Bilin

İyi bir evden eve taşıma hizmeti bazı bileşenlerden oluşur, bunların her biri ayrı maliyet oluşturur. Çok ucuz teklifler bazı şeylerden fedakârlık edildiği algısını doğurur. Bir taşınmada nakliye fiyatını neler belirler konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Göreceksiniz elamanından malzemesine kadar yapılan her işin nakliyeciye bir yansıması var.

Nakliye sektörü aynı turizm sektörü gibi mevsimlik özellik gösterir. Ülkemizde taşınan insanlar okulların ara tatillerini, yarıyıl tatillerini ve özellikle yaz tatillerini tercih etmektedir. Bu zorunlu tercih evden eve taşıma sektörüne ciddi anlamda istikrarsızlık getirmektedir. Yaz aylarında tüm nakliye firmaları tüm kapasitelerini kullanarak taleplere yetişmeye çalışırken; kış mevsiminde ise azalan talepler hem fiyatları düşürmekte hem de azalan fiyatlardan kar etmek için bazı kalite unsurlarından fedakârlık etme konumuna gelebilirler. Daha ucuza çalışacak işçi, daha ucuz ambalaj malzemesi gibi… Size tavsiyemiz piyasadaki nakliyat firmalarına sorun araştırın makul ve kaliteli hizmeti seçin.

Firmaların İnternetteki Dijital Ayak İzlerini Takip Edin!

Müşterisi ile sorun yaşamayan firma yoktur. Ancak bunların yoğunluğu çok önemli uzun yıllardır bu sektörde olup az olumsuz yorum alanları tercih edin. Google yorumlarına bakın, yorum yapanlar başka kaç yere yorum yapmış gerçekliğini inceleyin. Biz ”Arkanda mutlu müşteriler bırak!” sloganı ile yola çıktık. Her evi kendi evimiz gibi özen göstererek taşımaya gayret ediyoruz.

Sistemi Taşımacılık ile taşınan mutlu müşterilerimiz

Referanslara Dikkat

En önemlisi de referanstır. Bizim firmamızla evini taşımış bir müşterimiz bizim en iyi tanıtım elçimizdir. Bizimle taşınırken yaşadığı tecrübeleri sizlere aktarsın. Bu konuda kendimize ve işimize gösterdiğimiz özene güveniyoruz.

Taşınacak Eşya Miktarını Doğru Tespit Edin

Nakliye firmalarıyla müşteriler arasındaki en büyük itilaflar eşyaların miktarının doğru anlatılamaması oluyor.

Bir örnek vermek gerekirse; Gaziantep’ten İstanbul’a doğru evden eve taşıma yapan bir nakliye aracımız olsun. Aracımız 3 adet ev eşyası taşıyacaktır. Sırasıyla 3+1, 2+1 ve 1+1 evler şeklindedir. Diyelim ki aracımız ilk 3+1 eşyayı yükledi ve yoluna devam etti. Görevlilerimiz, 2+1 eşyayı almaya geldiğinde eşyaların kendilerine beyan edilenden fazla olduğunu gördüler. Mevcut eşyaların tamamını yükleyip yoluna devam ederlerse bir sonraki 1+1 eşyayı alamayacaklar ve firmamız müşterisine mahcup olacak. Bu durum firmamızın itibarını olumsuz etkileyecek ve sorunsuz planlama ile adil fiyatlandırma ilkemize zarar verecektir. Bu nedenle lütfen eşyalarınızın ne kadar olduğunu bizlere doğru şekilde aktarmaya gayret ediniz. Nakliye aracında bir tek sizin eşyalarınızın taşınmadığını bilin.

Evden Eve Nakliyat Sigortası Yapın!

Sistemli Taşımacılık ile yapacağınız tüm taşıma işlemleri AKSigorta güvencesi altındadır. Bununla eşyalarınız; yangın, hırsızlık ve kazaya karşı sigortalanır. Bu sigorta ücreti nakliye için ödediğiniz fiyata dâhildir.