Ev taşımak hazırlık yapmaya başladığınızda eksikliğini ilk hissedeceğiniz şey taşınma kolileridir. Diğer bir deyişle karton kutular. Aşağıda önereceğimiz yerlerden koli bulamazsanız Sistemli Taşımacılık sizin için başta koli olmak üzere tüm paketleme malzemeleri sorununuzu çözebilir. Ancak biz sizin bütçenize yük olmaması için, size bedava koli bulabileceğiniz bazı adresler önereceğiz. Gerçekten para ödemek istemiyorsanız, koli isterken biraz aktif olun, işe yaradığını göreceksiniz.

Marketler

Süper, Hiper yada Gross market fark etmez tüm marketlere ürünler koli ile gelir ve içindekiler satılır. Karton kutu boşa çıkar. Ufak bir rica ile ihtiyacınız olan karton kutulara ulaşabilirsiniz. Taşınma gününüzden erken şekilde söylerseniz sizin için biriktirebilirler.

Mobilya Mağazaları

Siz de mobilya paketleyeceksiniz, bu nedenle mobilya mağazalarına gelen bazı ürünler paket içerisinde gelecektir. Teşhir ürünleri için de ürünler paketinden çıkarılmak durumunda kalınacaktır. Bunları mobilya mağazasından talep edebilirsiniz.

Beyaz Eşya Satıcıları

Taşıyacağınız Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi esasında burada alınmış ürünler olduğu için bu ürünlerin paketleri tam size göredir. Bu kutuları talep ederek paketlemede kullanabilirsiniz. Ayrıca burada bulunan straforlar elektronik aletlerin paketlenmesinde işe yarar.

Mahalle Bakkalı

Mahalle bakkalınız koli alabilme ihtimalinizin en fazla olduğu yerdir. Önceden haberi vermeniz durumda sizin için koliler hazırlayacaktır. Siz de sağlamlaştırarak bu kolileri kullanabilirsiniz.

Kitapçı ve Kırtasiyeler

Kitap satan yerler de koli bulmak için önemli yerlerdir. Ücretsiz koli toplamanın püf noktası en az bir hafta önceden mağaza çalışanlarına sizin için koli ayırmalarını söylemektir. Bunu birkaç mağazada yaptığınızda size gerekli olan koliyi bulmuşsunuz demektir.

Teknoloji Mağazaları

Teknoloji mağazaları da koli bulmak için önemli rezerv alanları içinde sayılabilir. Biraz ısrar ile kendine koli ayarlayabilirsiniz